تأثیرات منفی بیماری کرونا بر سلامت روان کادر درمانی

به گزارش نفس تازه، یک روانشناس گفت: کادر درمانی بیمارستان ها که درگیر بیماری کرونا هستند، در معرض ضربه روانی هستند.

تأثیرات منفی بیماری کرونا بر سلامت روان کادر درمانی

ملیکا صدر، روانشناس در گفت وگو با خبرنگار در مورد بحران سلامت روان کادر درمان درپی شیوع بیماری کووید 19 اظهار کرد: از آغازین روز های شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان، تمام کشورها ادغام بیماری و مرگ را با یکدیگر تجربه کردند، تجربه های تلخی که در بیمارستان ها، سلامت روان کادر درمان را هدف قرار داده و همین امر باعث شده بسیاری از پرستاران و پزشکان بیمارستان ها، فرسودگی شغلی را تجربه نمایند.

او با بیان اینکه کادر درمانی بیمارستان ها که درگیر بیماری کرونا هستند، در معرض ضربه روانی هستند، اضافه کرد: انزوا، اضطراب و گا هی قرارگیری در شرایط نامطمئن مالی بر سلامت روان این لشکر سپید پوش غلبه نموده و انواع تنش های روحی و روانی برای آنها به وجود آورده است.

صدر اعلام کرد: کادر درمانی این روز ها با هزاران بیمار در ارتباط بوده و در بیشتر مواقع نیز شاهد مرگ و میر بسیاری از مراجعین هستند.

این روانشناس گفت: کادر درمان با وجود بعضی نگرانی های ناشی از ویروس کرونا و خطر ابتلا به آن به وسیله بیماران مشکوک به این ویروس، با روحیه بالا و امیدواری به آینده که برگرفته از وجدان کاری است، بدون واهمه، در حال ایفای رسالت خود هستند.

قرارداد 85 روزه با پرستاران ایثارگر در بحران کرونا معنا ندارد

او یادآوری کرد: با رعایت اصول اولیه بهداشت فردی و عمومی و داشتن روحیه می توان این ویروس ناشناخته را شکست داد.

این روانشناس با تاکید براینکه این افراد سعی داشته باشند در محیط کار، روحیه خود را حفظ نمایند، گفت: کادر درمان از بی خوابی های مکرر جلوگیری نمایند، زیرا اعضای کادر درمانی که دچار بی خوابی می شوند، ممکن است به افسردگی، اضطراب و دیگر آسیبهای ناشی از استرس دچار شوند.

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تأثیرات منفی بیماری کرونا بر سلامت روان کادر درمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأثیرات منفی بیماری کرونا بر سلامت روان کادر درمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید